Kombatanci będą leczyć się bezpłatnie w Uzdrowisku Połczyn

29 lipca 2020
29 lipca 2020 zdrowie @

Kombatanci będą leczyć się bezpłatnie w Uzdrowisku Połczyn

Zdrowie Bohaterom
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

III edycja kampanii prospołecznej Zdrowie Bohaterom, zainicjowana w lutym 2020 roku przez Inicjatywę Historyczną, Stowarzyszenie Odra Niemen oraz Polską Grupę Uzdrowisk, rozpocznie się w Uzdrowisku Połczyn już 30 lipca. W jej ramach, kolejna grupa kombatantów i osób represjonowanych w okresie PRL weźmie udział w bezpłatnych turnusach leczniczo rehabilitacyjnych.

W ramach I i II edycji projektu Zdrowie Bohaterom z pobytów leczniczo-rehabilitacyjnych w Uzdrowiskach Kłodzkich i Uzdrowisku Świeradów skorzystało już 40 kombatantów. Teraz następna grupa polskich bohaterów przyjedzie do Połczyna Zdroju (https://uzdrowisko-polczyn.pl/). Celem całej kampanii jest umożliwienie bezpłatnego leczenia uzdrowiskowego ponad 100 polskim kombatantom do końca 2020 roku. Akcja ta wpisuje się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez Polską Grupę Uzdrowisk wraz z partnerami.

– Mamy ogromną satysfakcję z pomocy niesionej bohaterom naszej wolności. Cieszymy się, że kolejna grupa weteranów skorzysta z turnusu leczniczo-rehabilitacyjnego w obiektach grupy PGU. Tym razem Uzdrowisko Połczyn ugości osoby represjonowane w okresie PRL związane z Solidarnością i Solidarnością Walczącą,  antykomunistyczną organizacją podziemną założoną we Wrocławiu w czerwcu 1982 przez Kornela Morawieckiego – mówi Małgorzata Suszyńska Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Odra-Niemen.

– Prowadząc akcję Zdrowie Bohaterom, chcemy podziękować polskim kombatantom za wolność, której doświadczamy my wszyscy. Właśnie dlatego wspieramy ich zdrowie lecznictwem i rehabilitacją uzdrowiskową. Jesteśmy przekonani, że pobyt w Uzdrowisku Połczyn na Pojezierzu Drawskim pozwoli naszym bohaterom zregenerować się, wypocząć i pozbyć licznych dolegliwości – mówi Romuald Michel, Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn Zdrój.

Inicjatorami projektu ZDROWIE Bohaterom są Inicjatywa Historyczna, Polska Grupa Uzdrowisk i Stowarzyszenie Odra-Niemen. Projekt wspierają KGHM Polska Miedź SA oraz Fundacja ORLEN. Kampania realizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu Niepodległa, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat objął także Instytut Pamięci Narodowej

Szczegóły kampanii dostępne są na stronie www.zdrowie-bohaterom.pl.


Zdrowie Bohaterom
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ZDROWIE BOHATEROM

Jeśli macie Państwo jakieś pytania to serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.